V Prvním volnočasovém EKOParku Liberec zjistíte, že mobil, tablet a být stále „online“ k životu vlastně nepotřebujete.  První etapa EKOParku o rozloze více jak 5 000 m2 je téměř hotová. Nabízí mnoho originálních interaktivních přírodních prvků, které umožňují svým návštěvníkům široké spektrum aktivit. Celý park je zároveň koncipován i jako jedna velká „lesní kavárna“ s dostatkem míst na sezení. Každý si může vybrat to své místo ve skrytu lesa, kde si výtečnou kávu a občerstvení vychutná. EKOPark je o prázdninách otevřen každý den za hezkého počasí od 9 do 19 hodin. 

Unikátní místo, které nedaleko centra Liberce leželo ladem, bylo domovem bezdomovců a narkomanů se bez pomoci dotací a grantů proměnilo v zelenou oázu díky zapálení jeho tvůrce Stanislava Šťastného, který si na splnění svého klukovského snu vzal bankovní půjčku na desítky let.  

„Jsem šťastný, když vidím, jak si děti se svými rodiči v EKOParku hrají a tráví spolu společné chvíle bez potřeby nákupního košíku a „být  online“ . Těšil jsem se na okamžik, kdy budu moc tento čas s lidmi ve svém parku sdílet. Dívat se, jak všichni vnímají celý prostor, programy, které pro ně připravujeme, jak odpočívají, relaxují a zapomínají na starosti všedních dní.  Svůj život žiju velmi rychle díky práci, kterou mám a jsem rád, když se i já můžu v EKOParku na chvíli zastavit, povídat si a nechat se inspirovat, co nového by si lidé přáli v EKOParku mít. Za touto první etapou EKOParku však stojí mnoho práce celého týmu a nespočet dobrovolníků, bez kterých by to prostě nešlo. Rád bych všem a v první řadě své rodině touto cestou poděkoval za obrovskou podporu a pomoc, která mi dodává sílu jít dál. Už teď se těším na budování druhé etapy“.
Uvedl tvůrce parku Stanislav Šťastný.

Volný čas není nuda
V první etapě prvního volnočasového EKOParku Liberec najdete:
Relaxační prvky určené pro pobyt v přírodě, piknikové paloučky, vyhlídkové rozhledny pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, ale i pro přespání ve volné přírodě, obří pískoviště, prolézačky, kniho-budky, houpací sítě, hmyzí hotely, kontaktní mini zoo, čapí hnízdo z větví, dětské bludiště, přírodní stezku pro chůzi na boso tzv. smyslový chodníček, interaktivní javorový altánek plný dřevěných skládaček a blátivou kuchyní, originální dřevěné sochy na které je přikázáno sahat a mnoho dalšího.

Kultura v EKOParku
Součástí parku je jedinečná OPEN STAGE uprostřed zeleně, která nabízí umělcům a dalším performerům možnost realizace jejich tvorby a snů. Celý prostor parku působí jako jeden velký amfiteátr, téměř odevšad je vidět na Open Stage. Svou oblibu si již dnes získává, jako tomu bylo v minulosti ve velmi oblíbeném dnes již nefunkčním „Lesním divadle“ v Liberci.

Ve zdravém těle, zdravý duch
Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici crossfit/workoutové hřiště – venkovní posilovna pro procvičení celého těla. V průběhu sezony si dále můžete v EKOParku zasportovat i při organizovaných volnočasových aktivitách např.: lekce jógy, tai-chi s čajovým rituálem, cvičení maminek s kočárky, sebeobrana Kravmaga, tanec a další.

Dělání všechny smutky zahání
Kousek EKOParku si na památku můžete s sebou odnést díky kreativní dílničce, která podpoří vaši fantazii. Je určena pro dospělé a děti již od 2 let.  Pracujeme zde výhradně s přírodním materiálem bez umělých pojiv.Děti mohou svým rodičům uvařit nejrůznější dobroty v naší blátivé kuchyni, která se stala v parku velkým hitem.

EKOPark je pro všechny
EKOPark je místem setkávání zaměřeným na ekologii, ekonomiku, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.
Prostor může díky svému neotřelému konceptu, své rozmanitosti pořádaných programů, vybavení a místu, využívat opravdu každý. Jak firmy pro svá školení tak ti, kteří si přijdou užít rodinné odpoledne, nebo sportovní aktivitu dle svých zájmů. Nabízí se prostor pro pořádání svateb, přednášek, workshopů, koncertů, divadelních představení, letních promítání, víkendových akcí, příměstských táborů, volnočasových aktivit, sportovních a vzdělávacích kurzů v přírodě.

„ Stále hledáme i kreativní spolupracovníky, kteří budou mít stejné vidění a myšlení jako my. Budou mít zájem využít potenciálu daného místa pro rozvoj sebe a činností svých organizací. Nechceme vytvářet konkurenci, ale kreativní, zábavný a inspirující prostor pro spolupráci.

Prostor zelené oázy EKOParku tak může využívat široká i odborná veřejnost, školní, sportovní i zážitková zařízení.“ Doplnila manažerka projektu Michaela Pompová.
Budoucnost EKOParku
můžete ovlivnit i Vy.  EKOPark je ve správě neziskové organizace, která se od začátku svého působení potýká
s nedostatkem financí a mnoha legislativními i personálními překážkami. Za účelem podpory tohoto projektu byla založena oficiální veřejná sbírka. Pravidelná podpora veřejnosti a výtěžky z pořádaných akcí pomohou zajistit udržitelnost a rozvoj myšlenky pana Šťastného “tak trochu jiného lesa, místa pro setkávání a trávení volného času”v centru města Liberce pro nás všechny.

Dalšími možnostmi formy podpory parku jsou pronájem hmyzího hotelu až na 5 let, který si můžete sami dle svých představ vybudovat, nebo zakoupení upomínkového odznáčku EKOParku Liberec.

Více informací o připravovaných akcí, aktuální otevírací době najdete na webových a facebookových stránkách Prvního volnočasového EKOParku Liberec.

Kontakt:
Michaela Pompová | Projektový manažer | +420 775 454 234 | pompova@ekoparkliberec.cz

TZ z EKOParku: V zeleném srdci Liberce zapomenete žít život online!

Pin It on Pinterest